Jak snížit hluk kotle

Co způsobuje hluk kotle?

nejběžnější příčinou hluku kotlů, známé také jako ‘kettling’ je vodní kámen depozice ve výměníku tepla z kotle. Tento stav se zhoršila pokud magnetit je rovněž přítomen v systému, jako to v sobě spojuje s vodní kámen tvoří mnohem těžší vkladu.

Jako vklady jsou dobré izolátory je částečné izolace tepelného výměníku, povrchu může způsobit nerovnoměrné ohřívání a klepavý hluk je slyšet. Ostatní vklady mohou obsahovat oxid dusnatý kalu, písku a cihlové prachu. Výměna hořáku může narušovat měkké kalu a povolte sediment v jiné části systému a způsobují tyto kontaminující látky musí být přepravovány v systému vodou a znovu uloženy v tepelném výměníku chladicí kapalina – olej. Stejný problém se může vyskytnout v důsledku cirkulátor výměna, pokud průtok změnit.

Kotel zvuky by mohly být také v důsledku mechanické problémy v rámci ústřední topení. To by mohlo zahrnovat nesprávné plynovým hořákům tlaku nebo průtoku vadný termostat nebo litý poruchy.

Pokud je hluk vycházející z?

Pokud jste zaškrtli systém kotle pro mechanické závady a zjistili jsme vše musí být v dobrém stavu a potom můžete odvodit, že vaše hlučné bojler se v důsledku vápencových usazenin vklady na tepelném výměníku chladicí kapalina – olej.

V tomto případě se hluk uslyšíte přímo souvisí s rychlým kondenzace nebo zhroucení parní ve vodě. Místní vroucí vzniká na povrchu se vodní kámen vklad, který vytváří malé parní bubliny. Je to pohyb bubliny, vytváří klepavý hluk jako listy uložení povrchových a pohybuje kolem ústředního topení.

Jaké řešení?

Fernox kotle tlumič hluku F2 lze použít ke zmenšení velikosti páry a vzduchových bublin, které tvoří na tepelný výměník. Toho je dosaženo snížením povrchové napětí vody systému což znamená pouze malé bubliny jsou schopni a proto související hluk je výrazně snížilo. Avšak tento produkt nebude řešit základní příčiny a proto celý systém čištění by mělo být prováděno při nejbližší příležitosti.

v systémech, které jsou méně než deset let staré, je kyselina čistič lze použít k odstranění usazenin v systému. Fernox DS40 System Cleaner selektivně rozpouští usazeniny vodního kamene bez útočí na kovy se běžně vyskytují v centrální vytápění.

Starší systémy byly neupravený pro dobu může mít stávající úniky, které jsou dočasně ucpané nečistotami koroze. Zařízení s historií chladiče selhání koroze by neměly být vyčištěna kyseliny, jako ostatní radiátory jsou pravděpodobně hluboké koroze důlkové koroze nebo kompletní perforace.

Starší zařízení však může být zlepšena rozptýlení build-up. Doporučujeme neutrální čisticí prostředky pH Fernox povrchů F3 nebo Fernox Powerflushing povrchů F5, následuje proplachování čistou vodou. Tím dojde k odstranění kalů z vkladů.

Jakmile kal z čistíren odpadních vod byla odstraněna ze starších zařízení se doporučuje odstraňování vodního kamene je provedena na malý okruh včetně hořáku. Za tímto účelem se všechny chladiče musí být izolovány, po které může být systém upravovanou pomocí kyseliny povrchů Fernox DS40 System Cleaner. To by pak mělo být neutralizovány pomocí Systém Fernox včetně pro bezpečnou likvidaci k faulu vypouštění. Po vyčištění se celý systém by měl být propláchnout čistou vodou před léčení s Fernox ochrana F1 odstranit příčiny nadměrné hlučnosti kotle.

FERNOX TVRZENÍ COVID -19