Nejčastější otázky

Přípravek Power Cleaner F8 má koncentrované složení a dodává se v 500ml lahvích, čímž redukuje vznik odpadu z obalů. Pouze jediná láhev ošetří větší systémy o 130 litrech, 16 radiátorů či 250 m2 podlahového vytápění.

Přípravek Power Cleaner F8 je pH neutrální a nikoliv kyselý, není proto nutná žádná neutralizace. Tím šetří čas práce.

Účinek citrátu představuje silný chelatační účinek, kterým působí citrátové ionty na kovové ionty. Tento efekt silné vazby narušuje nánosy zkorodovaného materiálu a během procesu čištění je odstraňuje je ven ze systému.

Ne. Jelikož složení prostředku Power Cleaner F8 je na bázi kyseliny citronové, je přípravek neutralizován na místě za vzniku neutrálního druhu citrátu, který má vysoce účinný čisticí efekt.

U každého čisticího přípravku systémů existuje vždy malé riziko, že čištění může ze systému odstranit nánosy, které ucpávaly netěsnosti. Přestože je prostředek Power Cleaner F8 rychle působící a vysoce odolný čisticí přípravek systémů, jedná se rovněž o jeden z nejbezpečnějších čisticích prostředků, které společnost Fernox kdy vyvinula – tento šetrný univerzální čistič, který je v současné době na trhu, poskytuje ochranu kovovým součástem systémů a zároveň účinně čistí (na dobu až do jednoho týdne).

U obou produktů bude výsledkem velmi dobře vyčištěný systém vytápění. Pokud je však systém výrazně znečištěn, doporučuje se použití silnějšího prostředku Power Cleaner F8, který má zvýšený disperzní účinek i při nízkých teplotách.

Pokud je u systému specifický problém s vodním kamenem, který je třeba odstranit, může být nezbytné použití kyselého přípravku Fernox DS40 Descaler & Cleaner, aby byla zajištěna účinná reakce s vodním kamenem a jeho rozpuštění. Prostředek DS40 Descaler & Cleaner rovněž uvádí do pohybu další nánosy v systému, včetně magnetitu a vedlejších produktů koroze.
Pokud je u systému vyžadováno zejména odstranění kalu, vykoná prostředek Power Cleaner F8 vynikající práci při odstraňování magnetitu a ostatních vedlejších produktů koroze. Přípravek Power Cleaner F8 také představuje bezpečnější volbu pro staré nebo poškozené systémy, u kterých nemusí být vhodné použití kyselého čisticího přípravku, jako je DS40 Descaler & Cleaner.

Power Cleaner F8 je pH neutrální čisticí přípravek s malým vlivem na životní prostředí. Lze jej bezpečně likvidovat prostřednictvím kanalizace.

Power Cleaner F8 lze dávkovat až týden před proplachováním systému. Tento vysoce výkonný a silný čisticí přípravek je účinný po jedné hodině cirkulace za běžných provozních podmínek.

Prostředek Power Cleaner neobsahuje fosfáty, dusičnany ani dusičnany a byl vyvinut tak, aby splňoval všechny požadavky nad rámec regulačních a legislativních směrnic týkajících se vlivu složení přípravku na životní prostředí. Je kompatibilní pro použití ve smíšených kovových topných systémech, včetně hliníku.

Představované Výrobky

Country