Powerflushing

Proč powerflush?

Pokud kal a nečistoty z topných systémech může akumulovat v radiátory, potrubí a výměníky tepla a způsobila vážné překážky. To snižuje přenos tepla a může mít za následek potrubí ventilu chladiče a ovládání vyhřívání ventilu posilovače brzd poškození. V některých případech to bude nakonec vést k předčasnému selhání hořáku.

Powerflushing je populární metoda čištění a údržba centrální systém vytápění. A powerflushing jednotka vysílá vody na vysokou rychlost prostřednictvím systému k vytlačení a odstraňte nečistoty, vápencových usazenin a kalů build-up. Důkladné powerflush zlepší rozložení tepla v celém majetku a následně snížení domácí účty za energii a zvyšuje spolehlivost systému.

Ústřední topení kalu a nečistot příčiny.

powerflush?

Co budete potřebovat

 • Powerflush jednotka, například Fernox proplachovací žacího adaptéru s mechanickým průchodem stroj MKIII
 • Fernox TDS metr
 • Fernox Powerflushing povrchů F5
 • Fernox TF1 Propláchnutí adaptéru s mechanickým průchodem/ hlavy čerpadla adaptér (v případě potřeby)
 • Powerflushing filtr (volitelně)
 • Fernox ochrana F1/ Fernox filtr kapaliny ochranný kryt +/ Fernox Alphi-11
 • Fernox ochranného testovací soupravu (volitelně)

Počáteční kontrola

počáteční kontrolu parlamentu by mělo být dokončeno, kromě konzultace s majiteli domu. Potenciální vysoce znečištěného oblasti by měly být identifikovány, tzn. studené radiátory, stejně jako oblasti, které jsou vysoce zkorodované. Při vysoce zkorodované prvky jsou dodržena, vlastník domu by měl být vědomi toho, že čištění může vystavit netěsnosti v nejvíce zkorodované plochy.

Nastavení stroje powerflushing

Před zahájením procesu proplachování budete muset zajistit systém správně nastaven pro použití s mechanickým průchodem.

 1. Vypnout všechny elektrické ovládací prvky a elektricky izolujte systému (pokud je k dispozici např. pomocí čerpadla s mechanickým průchodem Adaptér hlavy). Zkontrolujte zda jsou všechny chladiče hlavy válců kol a zajistěte kryt ventilů jsou plně otevřena.
 2. Zkontrolujte všechny termostatické ventily chladiče nebo TRV hlavy, jsou buď odstranit nebo nastaven na maximum a že všechny a rozváděcí ventily zóny jsou zablokované v otevřené poloze. Jakékoli antigravitační ventily by měly být přemostěn, obejít nebo dočasně odstraněny.
 3. izolovat všechny tepelné uložení válce
 4. Nyní rozhodnout o co nejlepší pozici pro vyhledání a připojte žací adaptéry s mechanickým průchodem Fernox do systému. To by mělo být v dosahu vhodné nakládání s odpady a potrubí v blízkosti pohodlný síťový přívod vody Použijte RCD (zařízení zbytkového proudu) při připojování čerpadla k elektrické zásuvce.

powerflushing stroj může být připojen k systému pomocí TF1 Propláchnutí adaptéry, které mohou být použity jako Fernox TF1 Filtr. Alternativně mohou být připojena přes regulátor průtoku a vratné naftové potrubí na kotle (což je zvláště užitečné při výměně kotel), nebo můžete také připojit zařízení přes cirkulátor čerpadle pomocí čerpadla s mechanickým průchodem Adaptér hlavy. A konečně můžete připojit zařízení přes chladič, tato možnost by měla být použita pouze v případě, nejsou k dispozici žádné alternativní připojení je k dispozici.

5. Připojte síťový přívod vody, přepadovou a vypouštěcí potrubí pro vypouštění, zajištění, že všechny izolační ventily jsou uzavřeny.

6. Připevněte filtr powerflushing na ventil pro regulaci průtoku pomocí ženských s vačkovým zámkem konektory.

7. Připojte hadici k druhé straně powerflushing filtru pomocí mužské s vačkovým zámkem konektory.

Začít powerflushing

Zapnutí jednotky žacího adaptéru s mechanickým průchodem na proveďte počáteční roviny a vyjměte vody. Naplňte čerstvou vodou a dávka stroje s Fernox Powerflushing povrchů F5. Cirkulaci povrchů (zatímco topení, pokud je to možné) a začněte dynamickou rovnováhu propláchnutí (zpětné proudění pravidelně).

8. Vypněte všechny kromě jedné zářiče v systému.

9. Se systémem tankování a powerflush jednotky rozešle a zvrátit směr toku každý jednu až dvě minuty.

10. Mírně otevřete vypouštěcí ventil a síťovou přívodní ventil. Zajištění odlehčovací potrubí je vypouštění do vhodného odpadu vypouštění.

11.mírně otevřete vypouštěcí ventil a síťovou přívodní ventil. Zajištění odlehčovací potrubí je vypouštění do vhodného odpadu vypouštění.

12.postupně otevřete vypouštěcí ventil vyrovnávací vzrůstající průtok od vstupu mains. Cílem pro maximální míra vypouštění, které mohou být do sítě zásobování vodou je k dispozici. Pokračovat v oběhu s žací adaptéry s mechanickým průchodem.

Naplnění a vypuštění sazba může být vyvážena když je průtok obrácen kvůli rozdílům v systému odpor v každém směru průtoku. Pro všechny systémy, izolovat a vyčistěte v patře radiátory nejprve jako těla radiátory mají tendenci být více postiženy kalu a rozsahu.

Po čištění

a konečně po odpojení jednotky a opětovné zprovoznění systému, měli byste dávky je s Fernox ochrana F1. Pokud je ochrana před mrazem, Fernox Alphi-11 mohou být použity. Alternativně systémy s on-line systém filtr může být podávána s Fernox filtr kapaliny ochranný kryt+. Fernox ústřední topení chrániče zajistit dlouhodobou ochranu proti korozi, tvorbu vodního kamene a zachovat účinnost systému.

1. Přidejte ochranný kryt rampy přes filtr/ plnicí okruh chladiče/. Fernox Express nebo Superconcentrate produktů může být vstřikováno rychle do systémů a snížit dobu na místě.

2. Cirkulaci ochranného, dokud systém nedosáhne provozní teploty

3. Zkontrolujte ochranný kryt spojení pomocí ochranného krytu Fernox testovací soupravu, pak obnovit kontroly a zkušební provoz systému.

Systém by měl být důkladně vyčištěny a propláchnutá

princip je vytvořit výkonný čerstvé průtok vody za kontrolovaných podmínek pro odstranění nečistot ze systému, podívejte se na naše “jak” video pro více informací nebo kontaktujte nás.

Potřebujete více informací pro vaše zákazníky? Přijmout na naše majitelé domů video místo.

FERNOX TVRZENÍ COVID -19